Ważny dla podatnika – budżet obywatelski plac zabaw, boisko, rekreacja

Home / plac zabaw / Ważny dla podatnika – budżet obywatelski plac zabaw, boisko, rekreacja

Budżet obywatelski plac zabaw, boisko i inne obiekty rekreacyjne – o czym możesz współdecydować jako podatnik? Odpowiedzi na te pytania w artykule lub na stronie: http://budzet-obywatelski.pl/.

Ty również możesz decydować!

Wszyscy płacimy podatki i nic na to nie możemy poradzić, ale w niektórych sprawach możemy współdecydować na równi z władzami samorządowymi. Budżet obywatelski plac zabaw dla naszych dzieci, boisko, skwer, siłownia pod chmurką, ścieżka rowerowa – w tym obszarze możemy aktywnie uczestniczyć i korzystajmy ze swoich praw.

Mamy możliwość zgodnie z ustawą brać czynny udział w wyznaczaniu zadań do zrealizowania i ich zatwierdzaniu poprzez głosowanie. Wystarczy sprawdzić na stronach internetowych lokalnego samorządu informacje o wydatkach, przeważnie istnieje zakładka o tytule: budżet obywatelski plac zabaw, boisko, skwer, program zajęć rekreacyjnych lub modernizacja drogi bądź chodnika – o tych i tym podobnych istotnych dla lokalnej społeczności sprawach możemy się wypowiadać, a nasza opinia powinna być brana pod uwagę.

Sprawdź, co się dzieje w Twojej miejscowości

Dzisiejsza skomplikowana sytuacja prawna bardzo utrudnia nam, zwykłym obywatelom dostęp do wiedzy o tym, co się dzieje z naszymi podatkami i dlatego każda kampania informacyjna skierowana do przeciętnego obywatela jest bardzo cenna. Hasła prospołeczne typu budżet obywatelski plac zabaw, zajęcia rekreacyjne, edukacyjne dla dzieci i młodzieży propagowane jak najszerzej nie tylko zwiększają świadomość dorosłych wyborców odnośnie ich praw, ale także mają nieoceniony wpływ na wychowanie młodszego pokolenia do przyszłego, aktywnego uczestniczenia w życiu naszych małych ojczyzn.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *