Jak odnowić duże mieszkanie?

Kiedy znajdziesz trochę czasu po długim tygodniu pracy i spojrzysz na swoje mieszkanie z myślą o jego zmianie, zainspiruj się poniższymi wskazówkami, aby nadać swojemu lokalowi świeży wygląd. Aha, i nie martw się o budżet – nowe meble nie będą potrzebne. Nie musisz wydawać fortuny! Kilka drobnych zmian w Twoim domu może czasami zrobić większą różnicę niż nowy stół lub drogie krzesło. Oto kilka pomysłów na lifting dużego mieszkania.

Mniej znaczy więcej

Czy nadal potrzebujesz tej półki w rogu? Kiedy ostatnio używałeś swojej gitary? Czasami nie zdajemy sobie sprawy, że samo sprzątanie sprawi, że Twoje mieszkanie będzie bardziej przestronne i przytulne. Zacznij od uporządkowania mebla, który jest najmniej używany i zwolnij trochę dodatkowej przestrzeni. Daje to również szansę wypróbowania różnych aranżacji mebli i zmiany rzeczy.

A co z kwiatami?

Rośliny i kwiaty to nie tylko dobry sposób na rozweselenie przestrzeni, ale także pomagają oczyścić powietrze. Nie miałeś żadnego od jakiegoś czasu? Rozjaśnij swój salon, dekorując stół lub parapet w jadalni kolorowymi roślinami lub po prostu powieś je na ścianie lub suficie. Podstawowy bukiet ze sklepu spożywczego doda trochę koloru i zapachu również do Twojej sypialni.

Zmień światła

Zmień konfigurację świateł w swoim domu i rozjaśnij każdy zakątek swoich pomieszczeń. Postaw lampę w ciemnym kącie, aby optycznie powiększyć swoją przestrzeń, a najbardziej lubiane dekoracje w centrum uwagi. Pamiętasz te świece, które kupiłeś w zeszłym roku? Użyj ich w swoim domu, aby stworzyć ciepłą i przytulną atmosferę. Dzięki zapachowi w pomieszczeniu będzie cudownie pachnieć, a Ty poczujesz się znacznie spokojniej. Oczywiście nie zapomnij odwiedzić swojej piwnicy – ​​to miejsce, w którym ukryte są wszystkie skarby, a przy odrobinie szczęścia możesz znaleźć prawie zapomnianą lampę, która może oświetlić Twój dom. Gdy skończysz re-aranżację, zobaczysz swoje mieszkanie w zupełnie innym świetle.

Sztuka jest kluczem

Czy czujesz, że ostatnio Twój dom wygląda szczególnie nudno? Prawdopodobnie masz gdzieś dodatkowe dzieło sztuki, które może dodać kolorowe przysmaki do zwykłej białej ściany. Jeśli rama wygląda na przestarzałą, możesz ją po prostu ulepszyć, dodając do niej nową warstwę koloru lub w razie potrzeby wymienić. Jeśli nie jest jeszcze oprawione, możesz użyć spinaczy do segregatorów i zrobić je samodzielnie, aby niedrogo wystawić swoje dzieło sztuki na ekspozycję.

Zaktualizuj kuchnię bez wydawania fortuny

Jeśli jesteś zmęczony standardowymi białymi szafkami kuchennymi, pomyśl o dodaniu koloru lub pomalowaniu połowy szafek, aby uzyskać kontrastowy, świeży wygląd. Można to uzyskać malując tylko dolne szafki, a górne pozostawiając na biało. Nie zapomnij również posprzątać w szafkach; piękny wazon może być zakopany gdzieś za stosem talerzy, tylko czekających na podkreślenie. Znowu nie musisz grzebać głęboko w kieszeniach.

Projekty DIY

Zrób to sam – po co zawsze kupować nowe rzeczy, skoro możesz samemu coś modyfikować lub budować? Wszyscy mamy wiele nieużywanych przedmiotów leżących w naszych domach lub garażach, które czekają na wyrzucenie. Ale możesz dać swojej starej, przestarzałej poduszce wesoły, samodzielnie wykonany pokrowiec. Wyblakłe drewniane pudełko wystarczy przemalować, a do komody przydałyby się tylko modne uchwyty. Wiele z przechowywanych przedmiotów można przekształcić we wspaniałe dzieła. I znowu – prawdopodobnie wydasz niewiele pieniędzy na klej i szpilki.