Wieszaki na ubrania i stojaki na buty jako praktyczne elementy aranżacji przedpokoju

Istnieją dwa meble, które, choć wydają się drugorzędne, mają kluczowe znaczenie przy urządzaniu domu. Te praktyczne meble mogą stanowić również element dodający elegancji wystrojowi przedpokoju, a są to wieszak na ubrania i stojak na buty.
Istnieją wieszaki na ubrania, które są prawdziwymi dziełami sztuki dzięki swojemu ekstrawaganckiemu wzornictwu lub, przeciwnie, dzięki bardziej minimalistycznemu designowi.

Każdy wieszak na ubrania, zarówno ten podłogowy , jak i ten wiszący na ścianie lub też wieszak z półkami wywołują często różnorodne odczucia, zarówno pod względem estetycznym, jak i praktycznym. Jednak na rynku można znaleźć odpowiedni do każdego typu domu, który zaspokoi nawet najbardziej indywidualne nasze wymagania. To samo dotyczy stojaków na buty, które mogą być w wersji otwartej, uchylnej lub półkowej.
Ponieważ przedpokoje w domach i mieszkaniach są dostępne w różnych rozmiarach i konfiguracjach projektanci wnętrz przeanalizowali zapotrzebowanie konsumentów, oferując stojaki na buty różnej wielkości, które mogą zajmować wolną ścianę, niszę lub narożnik.

W przypadku małego mieszkania z wąskim wejściem stojak na buty można określić jako mebel oszczędzający miejsce i bardzo przydatny do przechowywania butów i akcesoriów z nimi związanych, natomiast jeśli chcemy wstawić stojak półkę na buty do pomieszczenia z garderobą, możemy dać upust swojej wyobraźni, zwłaszcza pod względem wymiarów. Jednak tego typu mebel musi być dobrze wentylowany, aby uniknąć wilgoci, a także zawierać większość butów wszystkich członków rodziny.
W przypadku tradycyjnego wnętrza przedpokoju najlepiej jest połączyć wieszak na ubrania i stojak na buty ze stylem industrialnym, decydując się na wybór metalowych mebli w towarzystwie wieszaków na ubrania o nowoczesnym designie z akcentami, na przykład czerni, co stworzy poczucie luksusu aranżacji wnętrza.

Pod względem konstrukcyjnym istnieją dwa rodzaje wieszaków na ubrania, wieszak stojący na ubrania i wieszak montowany do ściany.
Wieszak stojący na ubrania jest ustawiany jako samodzielny element umeblowania. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które nie mogą lub nie chcą wiercić otworów w ścianach wejściowych.
Natomiast wieszak ścienny na ubrania nie dotyka powierzchni podłogi. Jest to najlepsze rozwiązanie w przypadku, gdy chcemy lub musimy zaoszczędzić jak najwięcej miejsca w przedpokoju.

Na rynku dostępne są trzy różne modele tego typu wieszaków:

  • klasyczny wieszak na ubrania, który w swojej najprostszej formie ma postać metalowej lub drewnianej listwy, gdzie znajduje się szereg 3, 4 lub 5 haczyków. Jest to lekki i wytrzymały drążek, który można łatwo przymocować do ściany na różnych wysokościach w zależności od indywidualnych potrzeb,
  • wieszak panelowy, który jest większy niż forma klasyczna i zazwyczaj dość wysoki. Posiada do 10 haków przymocowanych do prostokątnego panelu,
  • wieszak na ubrania z półką, który jest podobny do klasycznej formy, ale posiada dodatkową półkę. Oprócz 4 lub 5 haczyków i poprzeczki, na której można powiesić wieszaki na ubrania w tym modelu znajdziemy miejsce na kapelusze słomkowe latem lub czapki zimą.

W zależności od przestrzeni i preferowanego stylu w asortymencie sprzedawców można znaleźć również designerskie wieszaki na ubrania montowane na ścianie lub drewniane wieszaki na ubrania , gdy przestrzeń jest mała, ale chcemy ozdobić ścianę designerskim elementem wyposażenia lub designerski wieszak na ubrania z lustrem, gdy pomieszczenie jest duże i przywiązujemy dużą wagę do szczegółów.
Ważne jest również, aby odpowiednio wybrać materiał, z którego został wykonany wieszak na ubrania i który powinien pasować do wyposażenia domu, a może to być drewno, szkło, stal lub tworzywo sztuczne.