Regał do przechowywania.

Organizacja przestrzeni w domu.

Tworząc projekt własnego mieszkania staramy się wykorzystać rozwiązania, które dopasują wnętrza do wszystkich naszych potrzeb. Staramy się stworzyć nie tylko piękne i efektowne wnętrza, ale również zwracamy uwagę na ich funkcjonalność. Duże znaczenie dla większości osób jest ma stworzenie miejsca do przechowywania, wiąże się to ze znacznym wzrostem ilości posiadanych przez nas przedmiotów. Odpowiednia ilość szaf i zabudowanych mebli pozwala nam dobrze zorganizować przestrzeń i ukryć nasz prywatny bałagan przed otoczeniem. Wśród produktów, które idealnie sprawdzą się do przechowywania są regały – możemy umieścić je w piwnicy, garażu lub spiżarni i w ten sposób uporządkować schowane tam przedmioty.

Wybór idealnych regałów.

W dzisiejszych czasach oferta sklepów meblowych jest bardzo szeroka, w związku z tym każdy z nas może wybrać produkty idealnie dopasowane do danej przestrzeni. Również wcześniej opisywane regały znaleźć możemy w wielu modelach, różniące się od siebie wielkością, wysokością i nośnością. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż dostępne są gotowe regały o określonych parametrach, jak również pojedyncze elementy, które pozwalają nam na samodzielne złożenie regału marzeń. Oczywiście większą popularnością cieszą się gotowe regały, które sprawdzają się w większej części wnętrz. Druga propozycja sprawdza się idealnie w mieszkaniach o nietypowych wymiarach pomieszczeń – niewielkie pokoje, w których mamy małą ilość przestrzeni do wykorzystania lub w dużych pomieszczeniach, w których chcemy wykorzystać przestrzeń w sposób optymalny. Dużym plusem drugiego rozwiązania jest możliwość dostosowania wszystkich parametrów do naszych potrzeb, dzięki temu nasz regał stworzony jest specjalnie dla nas.

Składamy własny regał.

Decydując się na stworzenie regały od podstaw zadajemy sobie pytanie regał metalowy jak zrobić. Może nam się wydawać, że to jest trudne zadanie, które wymagać będzie od nas wielu umiejętności. Chętnie wyprowadzimy was z błędnego myślenia, zadanie to jest bowiem naprawdę proste, musimy się jednak odpowiednio do niego przygotować. Po pierwsze musimy zaopatrzyć się w odpowiednie elementy w wybranych przez nas wymiarach. Musimy zakupić kątowniki czyli inaczej nogi regału, półki oraz wzmocnienia pod półki, które poprawią stabilność naszego regału. Kupując poszczególne elementy zwróćmy uwagę na ich parametry, tak aby nasz regał miał oczekiwaną przez nas nośność. Samo zamontowanie regały polega na przykręceniu półek do kątowników oraz wzmocnień pod półki. Do montażu niezbędne są klucze, rękawice ochronne, poziomica, kołki rozporowe, a także wiertarka i wkręty, regał możesz przymocować do ściany, aby zwiększyć jego stabilność. Wartó zainwestować również w stopki metalowe, które ochronią podłogę przed zarysowaniem. Wystarczy kilka godzin pracy i stajesz się właścicielem idealnego regały do przechowywania.

Czy własny regał opłaca się finansowo?

Przed podjęciem ostatecznej decyzji o stworzeniu własnego regału warto zastanowić się nad kwestią finansową tego rozwiązania. Oceniając ceny gotowych regałów oraz poszczególnych elementów do zmontowania własnego regału te zaprojektowane przez producenta wypadają lepiej pod względem ceny. Zatem stworzenie własnego regału na wymiar jest dobrym rozwiązaniem dla osób z niestandardową przestrzenią do zagospodarowania. Dla osób ze standardowymi mieszkaniami lepiej postawić na gotowe meble, ponieważ znacznie ograniczy to koszta urządzania pomieszczenia, a wygląd produktu będzie prawie taki sam. Dodatkowo zakup gotowego regału zmniejsza ilość naszej pracy i czasu włożonego w montaż produktu. Szybciej uzyskamy gotowy mebel, z którego będziemy mogli korzystać zgodnie z naszymi potrzebami. Pamiętaj zatem o dokładnym przeanalizowaniu, która z możliwości będzie dla Ciebie lepsza.