Dom przyjazny dla środowiska- co i jak?

Zielony dom to dom zbudowany i prowadzony z myślą o środowisku. Ponieważ groźba globalnego ocieplenia staje się coraz bardziej paląca z dnia na dzień, przeciętna rodzina powinna zrobić wszystko, aby wywrzeć jak najmniejszy wpływ na swoją emisję CO2.
Ekologia to sposób na to, a pierwszym miejscem, od którego należy zacząć, jest Twój dom. Na stronach poświęconych ekologicznym domom można znaleźć wiele artykułów gospodarstwa domowego, od wanien po baterie lub materiałów budowlanych, które są “eko”, i pokażą Ci, że można mieć stylowy dom i jednocześnie przyjazny dla środowiska.

Niezależnie od tego, czy budujesz swoją toaletę, czy kuchnię, na dłuższą metę pomoże ci to, jeśli zbudujesz ją z perspektywy przyjaznej dla środowiska. Im bardziej zielony będzie twój dom; zdrowsze środowisko będzie miało. Możesz używać rzeczy przyjaznych dla środowiska, od farb po zasłony i inne przedmioty, które dodadzą ogólnego wystroju Twojego domu.

Dom przyjazny dla środowiska – możliwe materiały budowlane, których możesz użyć

Jeśli chcesz zbudować nowy dom, pomyśl o środowisku naturalnym. Możesz wykorzystać zasoby odnawialne, takie jak lekki beton, wyprodukowany, kamień, słoma, drewno lub ziemia. Każdy z tych materiałów ma swoje zalety i wady, ale wszystkie mają na uwadze środowisko.

  • Ziemia jest bogatym zasobem. Co może być bardziej przyjazne dla środowiska niż sam brud pod stopami? Możesz wybierać spośród materiałów ziemnych dostosowanych do środowiska, takich jak kolba, ceglana i ubita ziemia.
  • Beton lekki był używany w budownictwie od 50 lat w Stanach Zjednoczonych. Jego wytrzymałość nie jest tak duża, jak zwykłego betonu używanego do budowy, ale możesz mieć pewność, że równie dobrze wytrzyma warunki atmosferyczne. Zaletą stosowania tego materiału budowlanego jest to, że można go wykorzystać do izolacji, ma świetne właściwości ognioodporne, będzie wymagał mniejszego fundamentu i nie ma tak dużej potrzeby zbrojenia stali konstrukcyjnej. Wpływa to pozytywnie na środowisko.
  • Wyprodukowane materiały budowlane przemawiają do tych, którzy dbają o środowisko, ale nie chcą mieszkać w domu zrobionym z brudu, części drzew, słomy itp. Zazwyczaj dom wykonany z tego rodzaju materiału po zbudowaniu będzie doskonałym domem czyli energooszczędny z myślą o środowisku.
  • Drewno to jeden z najbardziej wszechstronnych materiałów do budowy. Kiedyś uważano go za zrównoważony materiał do budowy, ale wraz z nadmiernym wycinaniem lasów na całym świecie, światowa chciwość przewyższyła możliwości regeneracji lasów. Możesz zbudować zielony dom z dbałością o środowisko, używając drewna w ramie, drewnianej i z bali, jeśli drewno jest tym, co musisz mieć. Możesz też posadzić kilkadziesiąt drzew (lub zlecić to organizacjom charytatywnym, które sadzą jedno drzewo za 1$), aby zrekompensować ubytek drzew i sprawić, że budowa Twojego domu wyjdzie naturze “na plus”

Style zielonych domów, które możesz wybrać

Dostępnych jest wiele stylów zielonych domów. Style mogą być różne, od konwencjonalnych po zaokrąglone, osłonięte ziemią i organiczne. Każdy styl ma wiele planów, z których możesz wybierać , aby uczynić Twój dom wyjątkowym, wygodnym i dbającym o środowisko.

  • Dom w stylu konwencjonalnym zazwyczaj oznacza, że będzie pasował do normalnej koncepcji domu zgodnie z opiniami świata zachodniego. Domy, które są uważane za konwencjonalne, zwykle mają pionowe ściany i prostoliniowy plan piętra. Style uważane za konwencjonalne mogą obejmować tradycyjne, współczesne, bungalowy, wiktoriańskie lub południowo-zachodnie, aby wymienić tylko kilka.
    Dom, który jest zaokrąglony lub zakrzywiony, jest uważany za zaokrąglony. Oznacza to, że plan domu ma znaczną część zakrzywioną lub zaokrągloną. Mówi się, że używając naturalnych materiałów i tego stylu domu, poczujesz kontakt z naturą do tego stopnia , że poczujesz się częścią samego środowiska. Ten styl domu jest bardzo przyjazny dla środowiska.
  • Zielone domy pod osłoną ziemi mogą być usytuowane częściowo lub całkowicie w ziemi. Wybór tego stylu domu ma wiele zalet dla Ciebie i środowiska. Kiedy zejdziesz około sześciu stóp pod powierzchnię, zauważysz, że temperatura waha się tylko o kilka stopni przez cały rok. Korzyści z tego są takie, że ogrzewanie i chłodzenie domu będzie wymagało znacznie mniej energii, co chroni środowisko przed wyczerpywaniem się zasobów naturalnych.

Zielony budynek może wiele znaczyć dla środowiska. Środowisko i jego naturalne zasoby to coś, co należy przekazać naszym dzieciom. Jeśli nie zaczniemy myśleć o przyszłości, ze środowiska nie pozostanie nic do przekazania.

Najważniejsze artykuły: Materiały budowlane, które można wykorzystać do budowy zielonego domu. Różne style zielonych domów, które możesz wybrać, decydując się na budowę zielonego domu.
Ciekawostka: Niedawny raport stwierdza, że przy wszystkich ogromnych kosztach związanych z budową nowego domu nie ma znaczącej różnicy w cenie zielonego budynku.