Co usunąć z kuchni, aby uzyskać wrażenie większej przestrzeni?

Nie zawsze łatwo jest zachować minimalistyczny wygląd kuchni w codziennym życiu, pomiędzy gromadzącymi się przedmiotami a nie zawsze zoptymalizowaną przestrzenią magazynową. Aby skutecznie oczyścić Twoją kuchnię, bierzemy pod uwagę wskazówki profesjonalistów, od dekoracji do pracy.

1. Uporządkuj swoją kuchnię przestrzeń magazynową.

Oczywiście, pierwszym krokiem do czystej kuchni jest nic innego jak przechowywanie… i zoptymalizowane przechowywanie, proszę. Aby ułatwić przechowywanie i zaoszczędzić ruch, szafy są uporządkowane według stref i priorytetów: szuflada na garnki i patelnie pod płytami grzewczymi, szuflada na sztućce niedaleko od zmywarki, talerze z przodu i kryształowe szklanki z tyłu?

2. Czysta kuchnia: oczyścić blat roboczy.

Oto sekret oczyszczenia Twojej kuchni: oczyszczenie blatów roboczych, pierwszych winowajców zagraconego kuchennego uczucia. Osiąga się to poprzez zapewnienie prostej, poręcznej przestrzeni do przechowywania, która pozwala na łatwe, szybkie i łatwe uwolnienie powierzchni. Szuflady tuż pod blatem roboczym, pudełka na półkach, garnki czy szyny na wiszące naczynia… a w codziennym życiu wpadamy w nawyk sprzątania od razu, a nie zostawiania ich dookoła. Piękne, nieskomplikowane blaty robocze często sprawiają wrażenie czystej przestrzeni!

3. Sortowanie.

Tysiąc razy łatwiej jest zaśmiecać kuchnię, niż ją sprzątać, zwłaszcza, że przedmioty na ogół gromadzą się w czasie. Właściwy odruch? Szafy i szuflady nalotowe w regularnych odstępach czasu w celu wyeliminowania zbędnych elementów. Raz lub dwa razy w roku przechodzimy przez dużą operację sortowania , aby wyeliminować podwójne naczynia, przeterminowane jedzenie, ręczniki z otworami w nich, potłuczone talerze, pokruszone szklanki, naczynia, które nigdy nie są używane i wszystko, co nie ma sensu być w kuchni. Prosta sztuczka, aby wyczyścić widoczne powierzchnie lub zaoszczędzić ukrytą przestrzeń magazynową w szafkach!

4. Wybór odpowiednich mebli.

Nie mówimy Ci, abyś przebudował kuchnię tak, aby przybrała minimalistyczny wygląd, ale niektóre konfiguracje są jeszcze lepiej przystosowane do czystej, nieskomplikowanej i uporządkowanej przestrzeni. Na przykład? Szafki, które wznoszą się do sufitu, oferując maksymalną przestrzeń do przechowywania i niemożliwe do zagracenia na górze w czasie… tak jak głębokie szafki lub narożne jednostki magazynowe, które wykorzystują wszystkie dostępne miejsca. Tak czy inaczej, zamknięte przechowywanie ułatwia życie. Tak, otwarte regały są modne, ale jeśli nie masz żelaznej dyscypliny, ciężko jest utrzymać je w czystości i porządku na co dzień… podczas gdy zamknięte szafki w mgnieniu oka ukrywają bałagan i ujednolicają wystrój.

5. Minimalizacja sprzętów.

Nie trzeba dodawać, że blat, na którym jest blender, robot kuchenny i mikrofalówka na tej samej powierzchni wydaje się bardziej zagracony niż ta sama kuchnia bez widocznych urządzeń. Pierwsza opcja preferuje zatem wyposażenie typu „wszystko w jednym”, od piekarnika kombinowanego po wielofunkcyjny robot kuchenny. Drugą opcją jest ukrycie urządzeń poprzez osadzenie ich lub zapewnienie łatwych do otwarcia wnęk ze zintegrowanymi gniazdami elektrycznymi, tak aby nie trzeba było za każdym razem wyjmować urządzenia. I to samo odnosi się do kaptura.

6. Sprzątanie kuchni.

Charakterystyka finezyjnej kuchni? Światło, przestrzeń, czyste linie i wyraźne kolory, a przynajmniej ich ograniczona liczba. W zależności od tego, co chcesz i wyglądu kuchni, możesz rozważyć przemalowanie ścian na biało, zmianę przeciążonego blatu na wersję białą, drewnianą lub czarną, przemalowanie mebli kuchennych lub pokrycie ich zwykłymi, samoprzylepnymi frontami, a nawet zmianę uchwytów na bardziej designerską wersję. To samo dotyczy akcesoriów: usunąć nadmiar roślin, oczyścić ściany, zastąpić stary żyrandol elegancką wersją lub wpuszczonymi reflektorami i preferować stół bez obrusa!