Biznes nieruchomościowy oraz budownictwo z nim związane

Nieruchomość to duży biznes, który obejmuje wiele różnych miejsc pracy, od budowy domów i mieszkań do sprzedaży nieruchomościowej. Podczas gdy agenci nieruchomości wykonują większość pracy w branży, istnieją inni specjaliści, którzy również mogą być zatrudnieni do konkretnych zadań.

Sprzedawcy często zatrudniają inspektorów domu, gdy mają zamiar umieścić swój dom na rynku, ponieważ usługa ta może zapewnić potencjalnym nabywcom, że dom jest strukturalnie zdrowy i wart ceny wywoławczej. Inspektor przyjrzy się wszystkiemu, od dachu po instalacje wodno-kanalizacyjne i elektryczne, zanim przedstawi swoją ocenę na piśmie, tak aby wszyscy zaangażowani w transakcję wiedzieli dokładnie, czego się spodziewać.

Aby wiedzieć, czy sprzedający potrzebuje inspektora, agent zwykle pyta go, jak długo mieszka w domu, ponieważ stare domy są bardziej narażone na wady niż nowsze. Sprzedający będą również pytani o to, czy dokonali jakichkolwiek większych napraw lub renowacji nieruchomości, ponieważ tego typu informacje mogą prowadzić do dalszych pytań o problemy strukturalne. Agenci mogą wykorzystać te informacje do ustalenia, czy dla danego domu należy zaangażować inspektorów domowych.

Inspektorzy domowi są nie tylko dla domów, które mają trafić na rynek. Właściciele domów czasami wynajmują ich tylko po to , by dowiedzieć się więcej o stanie swoich domów.

Pomoc

Prace, które musisz wykonać w swoim domu, mają bezpośredni wpływ na jakość Twojego życia. Niezależnie od tego, czy chodzi o naprawy i konserwację, sprzątanie, czy nawet o pomoc w organizacji, zatrudnienie odpowiednich fachowców może mieć ogromny wpływ na codzienne doświadczenia związane z przebywaniem w domu.

Próba zrobienia wszystkiego na własną rękę może być czasochłonna i stresująca, nie wspominając o bałaganie i kosztach. Posiadanie profesjonalistów pomagających w projektach domowych pozwala spędzać więcej czasu na cieszeniu się sobą, a mniej na pracy.

Korzyści

Wymierne korzyści obejmują:

Wzrost wartości – Inflacja wpłynie na wartość Twojego portfela, ale jeśli Twoje inwestycje w nieruchomościach są zlokalizowane w obszarach doświadczających wzrostu, możesz zobaczyć zysk netto w wartości.

Dywersyfikacja – Dywersyfikacja pomiędzy kilkoma nieruchomościami zmniejszy ogólne ryzyko dla Twojego portfela.

Korzyści podatkowe – Odsetki zapłacone od kredytu hipotecznego można odliczyć od podatku, a amortyzacja może pomóc zrekompensować dochód z wynajmu podlegający opodatkowaniu.

Homestead Exemption – Jeśli kupisz swoją podstawową rezydencję lub dom wakacyjny i będziesz mieszkał w jednym lub obu przez co najmniej dwadzieścia lat (lub mniej, jeśli jesteś wojskowym), możesz kwalifikować się do specjalnego zwolnienia z podatku.

Płynność – Jedną z najbardziej pożądanych cech inwestycji w nieruchomościach jest płynność – możliwość szybkiej i łatwej zamiany nieruchomości na gotówkę. To sprawia, że jest to dobre zabezpieczenie przed spadkami w innych inwestycjach, takich jak akcje czy obligacje. Ceny nieruchomości poruszają się wolniej niż inne inwestycje, ponieważ wpływa na nie podaż i popyt, warunki ekonomiczne, wzrost populacji i wiele innych czynników, które zmieniają się wolniej niż akcje i obligacje.